1:47:21 - چهار شنبه 10 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با اندروید، حرفه ای عکاسی کنید!
نت درج کرد: در این پست به ارزیابی ۵ ترفند عکاسی با موبایل و تلفن همراه های هوشمند اندرویدی می پردازیم. تا انتهاء با نت درج کرد همراه باشید تا نگاه کنید با انجام کار های آسان و بدون دردسر توان دارید کارکرد و عکاسی بهتری را با دوربین های این تلفن همراه ها تجربه

نت درج کرد: در این پست به ارزیابی ۵ ترفند عکاسی با موبایل و تلفن همراه های هوشمند اندرویدی می پردازیم. تا انتهاء با نت درج کرد همراه باشید تا نگاه کنید با انجام کار های آسان و بدون دردسر توان دارید کارکرد و عکاسی بهتری را با دوربین های این تلفن همراه ها تجربه کنید.

امروزه عکاسی با تلفن همراه های هوشمند، یکی از رایج ترین خصوصیات این رایانه های جیبی نیرومند هست. اما ورای سخت افزار قوی و اپلیکیشن به روز این اسمارت فون ها، با اهمیت ترین نکته این هست که بدانید چگونه از همه ابزارها آنان استفاده کنید! در این مطلب در پی این هستیم که ترفند عکاسی با موبایل های اندرویدی را خوب تر و دقیق تر برای شما توصیف دهیم.

به احتمال زیاد همه شما می دانید که این تلفن همراه ها چگونه کار می کنند، اما دوستان و خانواده شما محتمل هست در عکاسی تازه کار باشند. شما توان دارید بعضی از این راهنمایی های مفید و آسان را به آنان بیاموزید!
 
۱- لنز دوربین خود را پاک کنید

شما توان دارید بعضی از این راهنمایی های مفید و آسان را به آنان بیاموزید!این مورد آسان ترین نکته در عکس برداری با تلفن همراه هست و به همین سبب محتمل هست گاهی آن را فراموش کنیم. تلفن همراه های ما همیشه همراه مان می باشند و لنز حساس دوربین آنان محتمل هست در فراروی آلودگی در ارتباط با دست هایمان و ایجاد لکه های متاثر از لمس آن و یا آلودگی های محیطی قرار دریافت کنند.

محتمل هست هنگام عکاسی متوجه لکه بر روی لنز دوربین تان نشده باشید، اما به ما اعتماد کنید و پیش از اینکه عکس بعدی خود را بگیرید لنز تلفن همراه خود را تمیز نمایید.

انجام این کار برای دوربین سلفی با اهمیت تر هست؛ چون که لنز دوربین سلفی اغلب جدای از صفحه نمایش تلفن همراه نمی باشد و با لمس صفحه نمایش در استفاده های روزمره محتمل هست لکه یا اثر انگشت روی آن ایجاد گردد.

علاوه بر این دوربین جلو طبق معمول وضوح کمتر و کیفیت پایین تری نسبت به دوربین کلیدی تلفن همراه دارد و ایجاد لکه روی لنز آن، بر کیفیت عکس ها تاثیر بیشتری می گذارد.

پیش از اینکه بخواهید از خود یک عکس سلفی بگیرید لنز دوربین جلو را با دقت تمیز کنید.

۲- خصوصیت grid line یا منظره‌یاب دوربین تلفن همراه را فعال کردن کنید

بیشتر برنامه های دوربین به شکلی خصوصیت grid line را عرضه می دهند، اما این خصوصیت طبق معمول به صورت پیش فرض فعال نمی باشد.

grid line grid line که در زیادی از برنامه های دوربین یافت می گردد، یک شبکه ۳x3 آسان هست که به شما مساعدت می کند تا قانون یک سوم را در قاب منظره عکاسی اجرا کنید.

۳- از فلاش تلفن همراه به عنوان آخرین گزینه استفاده کنید

اغلب گفته می گردد که عکاسی هنر سیطره بر نور هست. استفاده از نور محیط برای عکاسی، بزرگ ترین چالش اسمارت فون ها با سنسورهای کوچک هست.

در یک منظره با نور کم یا متوسط، محتمل هست تمایل دارا باشید برای روشن تر شدن منظره فلاش دوربین خود را روشن کنید، اما باید در مقابل این وسوسه مقاومت کنید!

چون نور فلاش به صورت معمول بیشتر از حد روشن و مستقیم هست و وقتی که موضوع به شما نزدیک باشد، استفاده از فلاش موجب روشن شدن بیشتر از اندازه عکس می گردد.

در عوض برای گرفتن عکس های خوب تر به جای تکیه بر فلاش، تلفن همراه خود را در اطراف منظره یا موضوع خود (در صورت امکان) حرکت دهید تا نور مناسب تنظیم گردد. علاوه بر این وقتی که می خواهید روشنایی شایسته ای روی موضوع خود دارا باشید در زیادتر دوربین ها توان دارید از ضربه وارد کردن برای فوکوس استفاده کنید تا نوردهی در یک نقطه خاص تنظیم گردد.

۴- سه پایه کوچکی برای تلفن همراه خود تهیه کنید

منظور من استفاده از مونوپاد برای عکس ها سلفی نمی باشد؛ اندکی به خودتان احترام بگذارید و به جای آن، یک سه پایه و نگه دارنده اسمارت فون تهیه کنید. میتوان این سه پایه ها را به یک گیره تلفن همراه هوشمند متصل کرد و آن را برای هر نوع عکس برداری تنظیم کرد.

سه پایه ها بدون احتیاج به مونوپاد برای پرتره های سلفی نیز مفید می باشند. علاوه بر این با مساعدت این سه پایه ها میتوان عکس های کم نور را با تکنیک عکسبرداری مدت زمان طولانی و نورگیری شاتر در زمان های زیادتر از چند ثانیه تا یک دقیقه بهبود بخشید. سه پایه کوچکی که در جیب جای می گیرد، توان دارد طیف گسترده ای از استعداد های عکاسی شما را توسیع دهد.

۵- قطعا از یک سرویس پشتیبان گیری از عکس استفاده کنید

تا وقتی که از عکس های خود پشتیبان نگیرید، هیچ کدام از این نکات به شما کمکی نخواهد کرد.

Google Photos

با رعایت این نکات و انتصاب برنامه عکاسی حرفه ای و یا تهیه لوازم جانبی مثل سه پایه تلفن همراه، توان دارید عکس های زیباتری در سال نو میلادی بگیرید و از آنان لذت ببرید!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری