0:29:12 - جمعه 12 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زور تروریست ها با پشتیبانی مستقیم ترکیه هم به جبهه مقاومت نرسید/ ۵ کیلومتر تا محاصره تروریست ها در مساحت هزار و ۵۰۰ کیلومتری + عکس ها و نقشه میدانی
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، دیروز، تغییرات میدانی شرق استان ادلب با برتری های جبهه مقاومت به سمتی پیش رفت که همه رسانه ها منتظر شنیدن خبر آزادی فرودگاه ابوظهور بودند و حتی بعضی از آنها از آزادی این فرودگاه خبر دادند که البته بعد از مدت کوتاهی این خبر از

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، دیروز، تغییرات میدانی شرق استان ادلب با برتری های جبهه مقاومت به سمتی پیش رفت که همه رسانه ها منتظر شنیدن خبر آزادی فرودگاه ابوظهور بودند و حتی بعضی از آنها از آزادی این فرودگاه خبر دادند که البته بعد از مدت کوتاهی این خبر از روی خروجی ها حذف گردید.

دیروز، شکست های عناصر تروریستی تا اندازه ای سنگین و مهلک بود که نیروهای جبهه مقاومت با پشتیبانی هواپیماهای روسی و یگان موشکی موفق شدند فاصله خود را با ابوظهور، مهمترین فرودگاه نظامی استان ادلب به کمتر از ۵۰۰ متر کاهش دهند.

چهارشنبه شب درگیری ها حتی به گروه شرقی فرودگاه ابوظهور رسید و با فرار عناصر تروریستی به شهرک ابوظهور این انتظار وجود داشت که تا صبح امروز (پنج شنبه) نیروهای مقاومت بتوانند سیطره خود را در این کانون کامل کنند.

** برای رویت خوب تر جزییات روی نقشه کلیک کنید**

بعضی کارشناسان اعلام نمودند، پیشروی های سریع  در جنوب و شرق استان ادلب نتیجه آغاز بازی پرخطر تروریست ها یعنی همان هدف قرار دادن پایگاه های روسی بود و همین مساله سبب شد نیروهای مقاومت و متحد عکس العمل قاطع تری را در میدان دوئل نمایش دهند.

اگر از شکست های پیاپی تروریست ها در ۳۷ دیروز گذر کنیم دیروز دولت ترکیه صریحا از روند تغییرات میدانی در شرق ادلب انتقاد نمود و نوک پیکان حمله را به سمت تهران و مسکو نشانه رفت.

نیروهای جبهه مقاومت

دولت ترکیه با شکست های دیروز دیگر تحمل خود را از دست داد و به طور غیر مستقیم اما بدیهی پیامد ادامه پیشروی ها را به گردن روسیه و ایران انداخت و به طور تلویحی از رهایی تروریست ها در ادلب اطلاع داد.

دیشب با انتشار اطلاعیه تروریست ها مبنی بر تشکیل اتاق عملیات مشترک برای مبارزه با نیروهای مقاومت در شرق ادلب این مبحث به اثبات رسید که ترکیه به طور مستقیم برای جلوگیری از شکست ها وارد عمل شده هست.

در ابتدا گروه تروریستی حزب الترکستانی با صادر کردن اطلاعیه ای اعلام نمود با شعار «ان الله علی نصرهم لقدیر» بر علیه نیروهای مقاومت به میدان می آید و بعد از مدتی کوتاه هم گروه های تروریستی «فیلق الشام، جیش النصر، جیش ادلب حر، جیش النخبه و جیش الثانی» در قالب اطلاعیه ای دیگر از اراده مشترک خود برای متوقف کردن پیشروی های نیروهای متحد خبر دادند.

گروه های تروریستی در اطلاعیه های خود اعلام نمودند که به پیشروی ها نیروهای مقاومت انتهاء می دهند و منطقه های جنوبی، جنوب شرقی و شرقی ادلب را دو مرتبه تصرف می کنند و بعد از مدت کوتاهی ضد حمله های خود را برای اشغال منطقه آغاز کردند.

عناصر تروریستی حمله های وسیع خود را با چند خودروی انتحاری از سه کانون بر علیه موضع های نیروهای جبهه مقاومت در شهرک های «عطشان، خوین الکبیر، زرزور، ام خلاخیل، تل مرق، ایستگاه النداف و الهلیل» آغاز کردند.

نیروهای جبهه مقاومت که در آماده باش کامل قرار داشتند توانستند چند انتحاری تروریست ها را پیش از رسیدن به موضع های خود منهدم کنند؛ تروریست ها در گام نخست کوشش کردند از سمت شهرک و ارتفاع «سکیک» به سوی شهرک «عطشان» پیشروی کنند.

گروه های تروریستی از شهرک های «ام جلال، سکیات» و ارتفاع «الشیخ» هم به سوی شهرک های «خوین الکبیر و زرزور» حمله آوردند و در بعضی محورها موفق شدند نیروهای متحد را عقب برانند و پیشروی کنند.

درگیری ها تا ظهر امروز بشدت در جریان بود و این خطر وجود داشت با اشغال بعضی منطقه های، نیروهای متحد در شرق استان ادلب و نزدیکی فرودگاه ابوظهور قیچی و محاصره گردند؛ متاسفانه در جریان ضد حمله های تروریست ها حدود ۴۰ تن از نیروهای ارتش سوریه به اسارت تروریست ها درآمدند.

  اما سر انجام نیروهای مقاومت بعد از درگیری های نفس گیر توانستند ثبات را به منطقه باز گردانند و منطقه های تازه اشغال گردیده را بازپس دریافت کنند؛ در حال حاضر، درگیری ها در حومه شهرک های «عطشان، زرزور و الخوین الکبیر» در جریان هست.

یک مرجع میدانی در اظهار کرد وگو با مشرق از هلاکت دهها تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری های امروز اطلاع داد و اضافه کرد: در کمین دقیق نیروهای مقاومت در حومه شهرک عطشان حدود ۶۳ تن از عناصر تروریستی احرارالشام به هلاکت رسیدند.

جسد دو فرمانده میدانی تروریست ها

وی با اظهار این که تروریست های جبهه النصره هم در حومه فرودگاه ابوظهور متحمل خسارت های سنگینی گردیدند، اظهار کرد: ۲۱ تن از تروریست های جبهه النصره من جمله چند فرمانده میدانی (ابویوسف، حسن ابوخدیجه، قسوه الغالی و خطاب) به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، در جریان درگیری های امروز، عناصر تروریستی به نحو وسیع از سوی دولت ترکیه مورد پشتیبانی جای گرفتند و در حمله های خود بر علیه نیروهای مقاومت از خودروهای زرهی هدیه شده ترکیه استفاده کردند. رسانه های گروه های تروریستی هم با انتشار عکس ها خودروهای زرهی ترکیه این مبحث را تایید نمودند.

طبق اطلاعات حاصله، امروز نیروهای مقاومت علاوه بر این موفق شدند در جریان درگیری ها، امکانات نظامی و جنگ افزار هایی را از تروریست ها به غنیمت دریافت کنند که مربوط به ترکیه بود و همین مساله عصبانیت آنکارا را از تغییرات میدانی اثبات کرد.

گرچه گروه های تروریستی و دولت ترکیه امروز کوشش بسیاری کردند که نیروهای جبهه مقاومت را در شرق استان ادلب قیچی کنند و مانع از آزادی فرودگاه ابوظهور گردند اما تغییرات میدانی در حومه جنوب شهرک خناصر به نفع نیروهای مقاومت ادامه یافت.

آخرین خبرها حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت امروز پیشروی های خود را از مزارع «تل صبحه» دنبال کردند و با پاکسازی شهرک های «ام العمد قبلی، علف، ام غراف، ام غبار، صبیحه، عطیه، ام سنابل و ام خان» خود را به ۵ کیلومتری منطقه «عقله البویدر» در جنوب فرودگاه ابوظهور برسانند.

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، اگر نیروهای جبهه مقاومت بتوانند این مساحت ۵ کیلومتری را هم به کنترل خود در بیاروند، عناصر تروریستی در جنوب استان های ادلب، حلب و شمال شرق حماه در مساحتی حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع محاصره می گردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری