0:21:58 - دوشنبه 15 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حال ناخوش مدرسه ها سیستان وبلوچستان+ عکس ها
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سال‌هاست که سیستان و بلوچستان به عنوان محروم‌ترین استان کشور در بحث فضای آموزشی شناخته می‌شود. مسئولین ذی ربط نیز به این مساله معترف هستند و آن گونه که محمد مهدی زاهدی ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس اقرار می‌کند: در کل کشور

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سال‌هاست که سیستان و بلوچستان به عنوان محروم‌ترین استان کشور در بحث فضای آموزشی شناخته می‌شود. مسئولین ذی ربط نیز به این مساله معترف هستند و آن گونه که محمد مهدی زاهدی ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس اقرار می‌کند: در کل کشور حدود 120 هزار کلاس درس احتیاج به تعمیر، بازسازی و خراب کردن دارد و بیشترین مدرسه ها کپری در جنوب استان کرمان و سیستان‌وبلوچستان قرار دارد از120 هزار کلاس درس در کشور بیشترین مدرسه ها تخریبی در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند به‌گونه‌ای که حدود 18 هزار کلاس درس در این استان وجود دارد که6 هزار کلاس درس تخریبی هست.

گرچه محرومیت‌های آموزشی در استان سیستان و بلوچستان، سبب شد شورای رسیدگی به منطقه های محروم در وزارت آموزش‌وپرورش تشکیل گردد تا با معیت معاونت توسعه روستایی برای برطرف محرومیت از چهار استان کشور من جمله سیستان‌وبلوچستان گام بردارد اما با تمام تلاش‌های انجام شده این شورا راه به جایی دوئل وطبق گفته‌های حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی این شورا به سبب عدم تخصیص بودجه کافی راه به جایی دوئل و تعطیل گردید.

محمد نعیم امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی که جدیدا فیلم بازدید او از مدرسه ها محروم جنوب استان سیستان‌و بلوچستان در فضای سایبری منتشر گردیده هست، نسبت به وضع فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان در مرکز و جنوب استان گلایه‌های زیادی را دارد و در این ارتباط می‌گوید: دهها بار به وزرای متفاوت آموزش و پرورش یادآور شدیم اما  سازمان برنامه و بودجه توجهی ندارد و سازمان نوسازی, توسعه و تجهیز مدرسه ها نیز عدالت را در توزیع اعتبارات رعایت نمی‌کند. مدرسه ها در جنوب استان سیستان و بلوچستان وضع غیراستانداردی دارند و پایین‌ترین شاخص‌های آموزشی را می بینیم که با رویه فعلی اصلاح نمی‌شود و امیدی هم به اصلاح این رویه نداریم.

در همین ارتباط کمپینی با عنوان "تو آرزو کن سقف مدرسه‌ات با من" به منظور ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان روستای سیدآباد استان سیستان‌وبلوچستان متشکل هست.

ماجرا از این قرار هست که دانش‌آموزان دو کلاس درس (پنجم و ششم) مدرسه‌ روستای سیدآباد، به سبب نبود فضای کافی خارج از محیط مدرسه و زیر آلاچیق تحصیل می‌کنند علاوه بر این آب و سرویس بهداشتی برای آنان وجود ندارد و اکنون این کمپین در کوشش هست که با استفاده از حجم فضای سایبری این بار همکاری دانشجوهای و جوانان را برای ساخت مدرسه شش کلاسه روستای سید‌آباد جلب کند.

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از تسنیم، وضع نامناسب مدرسه ها علاوه بر منطقه های محروم کشور در کلان شهری مثل تهران نیز به عنوان یک معضل وجود دارد و بر طبق گفته‌های مدیرکل آموزش وپرورش تهران، 700 مدرسه در پایتخت وجود دارد که با یک طوفان دچار ریزش می‌شوند و تحصیل دانش‌آموزان زیر سقف این مدرسه ها می‌تواند تهدیدی جدی باشد.

در شرایطی که بر طبق گفته‌های مسئولین آموزش وپرورش 30 درصد مدرسه ها کشور امنیت کافی را ندارند، بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدرسه ها کشور در لایحه بودجه سال 97 کاهش چشمگیری داشته هست به گونه‌ای که اعتبارات در حوزه نوسازی و تجهیز مدرسه ها بین 30 تا 50 درصد کاهش یافته هست در چنین شرایطی معلوم نیست که وضع، یک هزار کلاس خست و گلی حدود دوهزار کلاس درس کانکسی که قرار بود تا انتهاء سال 97 حذف شوند، چه خواهد گردید؟

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری