0:00:02 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاسر هاشمی :اندیشه اعتدالی نوعی آرمان خواهی واقع گرایانه هست
وی بااشاره به اینکه غارت، ظلم، کوچ و حذف من جمله واژه های حوزه تندرو هست یادآورشد: اعتدال، مصلحت، تامل، حوصله از مهمترین کلید واژه های اندیشه اعتدالی هست که بخوبی در رفتار و سیاست آیت الله هاشمی رفسنجانی نمایان بود. هاشمی رفسنجانی اطهارداشت: عملگرایی از خصایص بارز آیت الله هاشمی هست که این خصوصیت

وی بااشاره به اینکه غارت، ظلم، کوچ و حذف من جمله واژه های حوزه تندرو هست یادآورشد: اعتدال، مصلحت، تامل، حوصله از مهمترین کلید واژه های اندیشه اعتدالی هست که بخوبی در رفتار و سیاست آیت الله هاشمی رفسنجانی نمایان بود.
هاشمی رفسنجانی اطهارداشت: عملگرایی از خصایص بارز آیت الله هاشمی هست که این خصوصیت در کنار آرمان خواهی واقع بینانه موجب برجستگی وی گردید.
وی اضافه کرد: در سایه این نگاه واقع بینانه آیت الله هاشمی در حوزه برجام به برتری دولت تدبیر و امید مساعدت کرد و با قدرت خود موجب خارج شدن کشور از بحرانی گردید که احتمال مبدل شدن به جمگ در آن نمایان بود.
هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: در شرایط کنونی جامعه همگان باید برای استمرار اندیشه اعتدالی در کشور کوشش کنند و نگدارند چنین تفکری بر زمین بماند.

فرزند هاشمی رفسنجانی با اشاره به مردمداری پدرش اظهارکرد: تکیه گاه آیت الله هاشمی به طور مستمر مردم بوده و به آنان بعنوان یکی از رکن های جمهوریت توجهی مخصوص داشت.
وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در هدایت کشتی انقلاب نقشی بدون بدیل ایفا کرد اظهار کرد: در تشییع باشکوه پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بخوبی این شعار شنیده می گردید که ‘تنهایت نمی گذاریم چون تنهایمان نگذاشتی’ و این نشان از معیت ابدی آیت الله هاشمی با مردم بود.
وی با انتقاد از بعضی سازمان ها برای برگزارنکردن آیین تکریم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته بود: با این حال مردم و حامی های اندیشه هاشمی که مورد حمله اندیشه هاشمی زدایی نیز قرار گرفته بودند آیین های تکریم باشکوهی برای وی برگزار کردند که یکی از آنان در شهر بوشهر با حضور گرم مردم انجام شد.
استاندار بوشهر نیز در این آئین اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با قدرت بسیاری که داشت در میدان رزم نیز در اندیشه توسعه ایران اسلامی بود.
عبدالکریم گراوند اضافه کرد: باتوجه به اینکه فرماندهی جنگ نیز به آیت الله هاشمی تفویض شده بود در همان بهبوهه جنگ نیز بحث مترو و دانشگاه آزاد اسلامی را در کشور پایه گذاری کرد.
وی گفته بود: آینده نگری و دور اندیشی آیت الله هاشمی سبب شد تا کشور به طور مستمر در عرصه های مختلفی منتج به آبادانی و پیشرفت گردد.
گراوند اضافه کرد:هاشمی رفسنجانی با مردم رابطه ای تنگاتنگ داشت که این پیوند و ارادت قلبی به او در استان بوشهر بخوبی نمایان هست.
وی یادآورشد: تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب حوادث تلخ و شیرین بسیاری را تجربه نمود ولی امام خمینی (ره) تنها در جریان ترور هاشمی رفسنجانی توسط منافقان بود که برای سلامتی وی گوسفند نذر کردند و این نشان از جایگاه والای هاشمی رفسنجانی نزد امام بود.
استاندار بوشهر اضافه کرد: تاریخ انقلاب اسلامی علاوه بر هاشمی رفسنجانی چهره های معروف دیگری نیز داشته که در این مسیر خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عرضه داشتند.
وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را شناسنامه انقلاب اسلامی ایران قرائت کرد و اظهار کرد: وی از روز نخست حرکت انقلاب اسلامی ایران به طور مستمر در کنار امام (ره) قرار داشت و در برتری انقلاب اسلامی نیز نقشی بدون بدیل ایفا کرد.
گراوند اظهارداشت: هاشمی رفسنجانی بعنوان فردی پرورش یافته در حوزه علمیه و مفسری قرآنی حجم های بسیاری داشت که از این حجم ها بخوبی برای خدمت به ایران اسلامی استفاده نمود.
7212/ 6045** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اکبر اقبال مجرد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری