0:16:02 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ریاست شورای شهر اصفهان:
همه روزه برای پاکیزگی معابر و حفظ فضاهای سبز شهر بیشتر از 1.5میلیارد تومان هزینه می گردد
وی که در کنگره تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری حرف می اظهار کرد، دنبال کرد: استفاده از فناوری های نوین برای حفظ و توسعه فضای سبز شهر از با اهمیت ترین نیازهای مدیریت شهری هست.ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: پارک ها و فضای سبز بخش لاینفک شهرسازی و نیازهای اولیه زندگی

وی که در کنگره تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری حرف می اظهار کرد، دنبال کرد: استفاده از فناوری های نوین برای حفظ و توسعه فضای سبز شهر از با اهمیت ترین نیازهای مدیریت شهری هست.
ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: پارک ها و فضای سبز بخش لاینفک شهرسازی و نیازهای اولیه زندگی شهری محسوب می شوند.
وی اضافه کرد: توسعه فضای سبز یکی از شاخص های مناسب شهرها برای زندگی تشریح می شود و از نظر تأثیرات اکولوژیکی و اقلیمی و فضای سبز تفرجگاهی مورد توجه قرار می گیرد که مسئولان شهری به عنوان یکی از شرایط محیط زیستی به آن توجه می کنند.
معین اضافه کرد: با وضعیتی که امروز همه کلانشهرها با آن رو به رو می باشند، فضای سبز تفرجگاهی، خود را به مسئولان شهری تحمیل کرده هست.
وی با اظهار اینکه مسئولان و برنامه ریزان شهری محکوم به ایجاد فضای سبز تفرجگاهی می باشند اظهار کرد: امروزه در پی توسعه فضای سبز تفرجگاهی در شهرها هستیم .
ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان با اظهار اینکه طراحی خوب فضای سبز، پارک ها و اِلمان های شهری، در رابطه با طبیعت امروز مورد توجه جدی مسئولان شهری قرار گرفته هست اظهار کرد:بخش زیادی از اعتبارات شهرداری اصفهان نیز صرف دو کار بنیادی توسعه و حفظ فضای سبز و پاکیزگی و خدمات شهری و تمیز نگاه داشتن شهر من جمله حمل آشغال، دفن آشغال و پاکیزگی معابر می شود.
وی تأکید کرد:برای ایجاد فضای سبز شهری باید از فناوری های روز دنیا در راستای بالا بردن سطح کیفی و کاهش هزینه های حفظ استفاده نمود.
معین با اظهار اینکه زیادی از شهرهای دنیا برای تامین آب فضای سبز با مشکلاتی رو به رو می باشند،افزود: عوض شدن اقلیم و اشکالاتی که در تأمین آب مورد احتیاج فضای سبز شهری ایجاد شده، در اصفهان به عنوان اولین عامل محدود کننده استفاده از فضاهای سبز مطرح هست که برپایی سمینار ها و هم اندیشی هایی من جمله این کنگره بسیار کارساز هست.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز با اظهار اینکه روش ها، رویه ها و الگوها نسبت به فضای سبز شهری باید عوض شود اظهار کرد: امروزه فضاهای سبز نباید غرق گل های فصلی شود، لکن گونه های مقاوم و متناسب اقلیم و گونه هایی که بتواند دوام بیشتری داشته باشد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه استفاده از فناوری ها در راستای آبیاری فضای سبز لزوم و احتیاج امروز هست، افزود: استفاده از فناوری های جدید لزوم سیستم های جدید آبیاری و آبرسانی را زیادتر معلوم می کند.

وی با اظهار اینکه امروز احتیاج فضای سبز شهر اصفهان به زاینده رود و مراجع جاری بستگی دارد، اظهار کرد: مشکل فضای سبز شهر اصفهان کمتر از مشکل کشاورزان آن نیست.

دبیر کنگره ‘ تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری ‘ هم با اشاره به بحران های سال های گذشته در راستای کم بودن آب، گرم شدن وضع آب و هوایی شهر و آلودگی های زیست محیطی، اظهار کرد: باید در راستای حفظ و توسعه فضای شهری نگرش دیگری غیر از نگرش سال های موخر دارا باشیم.
‘ ‘ مسعود مظاهری ‘ با اظهار اینکه امکان محافظت فضاهای سبز با برنامه ریزی های قبلی غیرممکن هست اضافه کرد: اولین کنگره تکنولوژی های نوین شهری را با عنوان ilta (ایلتا) بعنوان ( انجمن تکنولوژی فضای شهری)برگزار کرده ایم تا بتوانیم با هم اندیشی، فضای سبز را خوب تر از چیزی که حالا در دسترس هست؛ محافظت کرده و توسعه دهیم.
کنگره تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری، سالانه بصورت بین المللی و به منظور به کارگیری فناوری های نوین برای کارشناسان، جامعه کشاورزان و پیمانکاران این حوزه برگزار می شود.
لطمه شناسی مشکلات و تنگنا های مدیریت فضای سبز پایدار، شناسایی ایده های برتر در راستای مدیریت فضای سبز جهت پشتیبانی از تولید ملی و ترغیب و انگیزش سازمان ها و شرکت های فعال و دانش پژوهان در حیطه های مربوط با فضای سبز من جمله اغراض برپایی این کنگره هست.
مدیریت پایدار مراجع آب،گونه های کاربردی در فضای سبز طبق اقلیم شهر، دستاوردهای نوین در مکانیزاسیون فضای سبز شهری، طراحی پوشش گیاهی فضای سبز شهری با رویکرد اقلیم های خشک و نیمه خشک، گیاهان زینتی مقاوم به خشکی، کاربرد گیاهان داروئی در فضای سبز، کاربرد بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی در فضای سبز، تکنولوژی نوین در راستای بذر و گل های فصلی و اثرها زیست محیطی فضای سبز شهری از محورهای کنگره تکنولوژی های نوین در فضای سبز شهری هست.
7150 / 2093 ** خبرنگار: علی نعمانی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری