0:21:02 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
33 سال پیش در چنین تاریخی
تفویض امور ذی ربط به ولایت فقیه در سازمان اوقاف
اتفاقات 26 دی 63 خلاصه: هیئت دولت و نمایندگان مجلس امروز در نخستین جلسه مشترک، مسائل با اهمیت کشور را ارزیابی کردند.   ایران از هیئت اعزامی سازمان ملل به عراق خواست وضع 20 هزار مفقود و 7800 اسیر ایرانی را روشن کند.   ایران گروه دیگری از اسیران معلول و مصدوم عراقی را آزاد

اتفاقات 26 دی 63

خلاصه:

هیئت دولت و نمایندگان مجلس امروز در نخستین جلسه مشترک، مسائل با اهمیت کشور را ارزیابی کردند.

 

ایران از هیئت اعزامی سازمان ملل به عراق خواست وضع 20 هزار مفقود و 7800 اسیر ایرانی را روشن کند.

 

ایران گروه دیگری از اسیران معلول و مصدوم عراقی را آزاد کرد.

 

رئیس جمهور: وزارت مسکن باید موانع و مشکلات موجود در امر ساخت و تهیه مسکن را از سر راه مردم بردارد.

 

امام امت تصدی امور ذی ربط به ولایت فقیه را در در سازمان اوقاف به امام جمارانی تفویض کرد.

 

برپایی جلسه مشترک دولت و مجلس

نخستین جلسه مشترک هیئت دولت و روسای کمیسیون های مجلس شورای اسلامی صبح امروز در محل کمیسیون اصل 90 تشکیل گردید.

در شروع این جلسه مشترک که به ریاست آقای هاشمی رفسنجانی ریاست مجلس شورای اسلامی تشکیل گردید وی طی سخنانی اظهار کرد: این جلسه تقریبا نخستین جلسه در نوع خود در تاریخ مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت جمهوری اسلامی پس از انقلاب هست. (1)

 

آزادی شمار دیگری از اسیران معلول عراقی

(1)هیئت اعزامی سازمان ملل جمعه این هفته به منظور دیدار از وضع اسیران عراقی وارد تهران خواهد گردید.

این هیئت که در حال حاضر سرگرم دیدار از اردوگاه های اسیران ایرانی در عراق هست در طول مدت اقامت 6 روزه خود در جمهوری اسلامی ایران از اردوگاه های محل حفظ اسیران عراقی بازدید و گزارش آن را به دبیر کل سازمان ملل خواهد داد.

در همین ارتباط حسین کاظم پور اردبیلی معاون امور اقتصادی و بین الملل وزارت امور خارجه پس از ظهر روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی جزئیات مورد ها درخواست شده جمهوری اسلامی ایران از هیئت اعزامی سازمان ملل به عراق را تعریف کرد.

وی اظهار کرد: ما لیست بیشتر از 20 هزار نفر از اسیران مفقود الاثر را به هیئت اعزامی سازمان ملل تسلیم کرده ایم تا نسبت به پیگیری سرنوشت این تعداد تحقیقات لازم را به عمل آورد.

وی اضافه کرد: از ارزیابی های که در لیست اسیران ثبت اسم شده توسط صلیب سرخ به عمل آمده مشخص شده هست که از هر 1800 اسیر ایرانی 1500 نفر آن غیر نظامی می باشند. رسیدگی به وضع غیر نظامیان و اردوگاه های سری اسرا در عراق را نیز از صلیب سرخ خواسته ایم.

طبق این گزارش علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران در یک اقدام دوستانه به زودی گروه دیگری از اسیران معلول و مصدوم عراقی را آزاد می کند. تاحالا از 26 اسیر عراقی ثبت اسم شده و به زودی مقدمات آزادی آنها فراهم خواهد گردید.(2)

 

دیدار وزیر مسکن با آیت الله خامنه ای

(2)مهندس سراج الدین کازرونی وزیر مسکن و شهرسازی به اتفاق معاونان این وزارت خانه با آیت الله خامنه ای ریاست جمهور کشورمان دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا گزارش هایی درباره تشکیلات جدید وزارت مسکن و  شهرسازی، وضع مسکن در کشور و سیاست گذاری و برنامه ریزی و نیز حضور وزارت مسکن در ارتباط با اقدامات ساختمانی-نظامی به استحضار ریاست جمهور رسید. آیت الله خامنه ای در این دیدار با تائید سیاست های وزارت مسکن و شهرسازی و تاکید بر مردمی کردن امر ساخت و تهیه مسکن گفت: دولت سالاری هم از نظر مصلحت خلاف هست و هم منطبق با تفکرات اسلامی نیست. وزارت مسکن باید با اعلام طرز فکر دولت مبنی بر سیاست گذاری مسئله مسکن و برنامه ریزی دقیق آن موانع و مشکلات دست و پا گیر موجود در امور ساخت و تهیه مسکن را از سر راه مردم بر دارد.(3)

 

خاتمی به رهبر معظم انقلاب نامه درج کرد

(3)بر اساس قانون جدید تشکیلات و اختیارات سازمان حج اوقاف و امور خیریه که اداره آن با وزارت ارشاد اسلامی هست و سرپرست آن نیز باید از سوی ولی فقیه مجاز بر تصدی امور ذی ربط به ولی فقیه باشد؛ طی نامه ای از سوی آقای خاتمی وزیر ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج مهدی امام جمارانی نماینده امام در سازمان اوقاف به عنوان سرپرست این سازمان به حضور امام امت معرفی گردید و درباره تصدی وی در امور ذی ربط به اجازه ولی فقیه از معظم له استجازه گردید.

رهبر معظم انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز طی حکمی علاوه بر محافظت سمت نمایندگی حجت الاسلام جمارانی در سازمان حج، اوقاف و امور خیریه وی را مجاز در تصدی امور متوقف بر اجازه ولی فقیه فرمودند.(4)

مراجع:

1. کیهان، 26 دی 63، ص 2
2. کیهان، 26 دی 63، ص 2
3. اطلاعات، 26 دی 63، ص 2
4. اطلاعات، 26 دی 63، ص 2

انتهای متن/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری