0:21:04 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حاشیه نروید! احتیاج جوانان اشتغال، مسکن و ازدواج هست
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، ، در حالی که بعضی مسئولین با حاشیه سازی موضوعاتی انحرافی، موهوم و حداقل بدون اولویت را به عنوان مطالبات کلیدی جوانان داد می زنند، اما مطالبات حقیقی جوانان و اظهار کرد وگو با چند تن از آنان در سطح شهر حاکی حقیقت هایی دیگر هست.

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از مشرق، ، در حالی که بعضی مسئولین با حاشیه سازی موضوعاتی انحرافی، موهوم و حداقل بدون اولویت را به عنوان مطالبات کلیدی جوانان داد می زنند، اما مطالبات حقیقی جوانان و اظهار کرد وگو با چند تن از آنان در سطح شهر حاکی حقیقت هایی دیگر هست.

یکی از مشکلات بنیادی امروز مردم و بویژه نسل جوان ما در سال های موخر این هست که مسئولین اجرایی کشور  به جای توجه بنیادی به مشکلات و دغدغه های حقیقی آنان، دستمایه قرار دادن احساس های جوانان و سوءاستفاده از بخشی خصوصیات این دوران را انتصاب العین خود قرار داده و به جای این که حل مشکلات حقیقی و برطرف دغدغه های کلیدی قشر جوان و خانواده های آنان را در اولویت حقیقی قرار دهد، می کوشند تا با عوض شدن ذائقه جوانان کشور در عرصه های گوناگون، آنان را از پیگیری مطالبات بنیادی خود بازدارد و با هدایت جوانان در مسیری انحرافی، مسائلی موهوم و حداقل بدون اولویت را به عنوان مطالبات کلیدی آنان داد بزنند.

البته طی این سال ها شعارهایی زیبا در مورد رسیدگی به اشتغال و مسکن و ازدواج جوانان هم مطرح شده، اما پرداختن به مسائل حاشیه ای و منازعه های بی حاصل سیاسی که نفرت پراکنی و دوقطبی سازی جامعه من جمله پیامدهای تاسف بار آن به شمار می آید، به طور مستمر تیتر کلیدی رسانه های زنجیره ای مدعی اصلاحات و همسو با دولت بوده و متاسفانه مقام های دولتی نیز از غلبه مسائل حاشیه ای و تحت شعاع قرار گرفتن مطالبات حقیقی نسل جوان ترسی نداشته اند؛ چه این که در سایه این حاشیه سازی های مصنوعی، ناکارآمدی ها و تضاد بعضی اولویت هایشان با نیازهای حقیقی جوانان مخفی می ماند. متاسفانه در دولت دوازدهم نیز بازار حاشیه سازی های همانند و دامن زدن به حواشی، هم همچنان پررونق است‎؛ حاشیه سازی هایی با طعم به حاشیه رفتن مطالبات حقیقی جامعه و من جمله جوانانی که با هزار امید و آرزو چشم به تدبیر دولتمردان دوخته اند تا لکن قسمتی از مشکلات کلیدی شان برطرف گردد و دردهای اقتصادی شان کمی مرهم یابد.

آنالیزهای نصفه و نیمه  از خواست های حقیقی جوانان!

ریاست جمهور در سخنرانی های موخر خود بویژه پس از اعتراض های مردمی موخر مکررا بر مبحث ضرورت دیده شدن مردم و جوانان و نه مشکلات اقتصادی و معیشتی آنان تاکید کرده و گفته که «مردم احتیاج به دیده شدن دارند» و «فاصله مسئولین با جوانان فراوان است».

در زمان رژیم گذشته روزی قصد داشتند هیچ کس به رادیو گوش ندهد و مدام بر روی آن پارازیت می انداختند اما این جلوگیری سودی نداشت؛ روزی دیگر اظهار کردیم که ماهواره ممنوع هست اما آیا از وقتی که ممنوع گردید هیچ کس ماهواره در اختیار ندارد و روزی هم اظهار کردیم که فضای سایبری بد هست اما آیا درست گردید؟»

همین مبحث دستاویزی گردید که میان مردم و بویژه نسل جوان برویم، پای درد و دلشان بنشینیم و از مشکلات ومطالبات حقیقی شان از مسئولین بپرسیم و دغدغه هایشان را ثبت نماییم و در مقابل کسانی قرار دهیم که برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی جدی کارکرد خود طی ۵ سال موخر، همچنان با طرح مسائل انحرافی، موهوم و بدون اولویت مطالبات انباشته شده جوانان را انکار می کنند.
جوانان چه می گویند؟

چهارراه ولی عصر(عج) تهران را که به سبب وجود جایگاه ها فرهنگی، آموزشی و تجاری در اطراف آن یکی از پرترددترین نقاط تهران هست، انتخاب کردیم، به میان مردم و عموما جوانانی که در حال عبور بودند رفتیم و از آنان خواستیم که بدون تعارف از مشکلات کلیدی و مطالبات حقیقی خود از مسئولین بگویند.

کار، مسکن، کار!

« هنگامی از او در مورد درخواست ها و مطالبات حقیقی اش از مسئولین سوال می پرسیم بی درنگ می گوید: «بیکاری» و پس از آن ادامه می دهد: مشکل اینجاست که مسئولین توجهی به این مسائل ندارند ولی واقعا اگر ما مشکل بیکاری نداشته باشیم سایر مشکلاتمان هم حل خواهد گردید. روی تخته ای هم که برای نوشتن خواسته های حقیقی جوانان از مسئولین قرار داده ایم ابتدا کار و مسکن را می نویسد و با کمی تامل دوباره می نویسد «کار»!

« روی تخته ای هم که برای نوشتن خواسته های حقیقی جوانان از مسئولین قرار داده ایم ابتدا کار و مسکن را می نویسد و با کمی تامل دوباره می نویسد «کار»! «علیرضا پاشائی» نیز متولد ۷۷ هست.

« از او در مورد امنیت می پرسیم خیلی کلی و به اختصار می گوید هنگامی مشکلات اقتصادی باشد و جوانان بیکار باشند و متاسفانه مسئولین هم بی توجه، این برای جامعه چندان خوب نیست و عامل مشکلات دیگر می گردد.

جوان دیگری خود را طاها رستمی معرفی می کند،۲۳ سال دارد و هنگامی در مورد مشکلات کلیدی اش می پرسیم، او که دل پری از وعده های رنگارنگ اما توخالی مسئولین دارد می گوید منحصرا به مسئولین بگویید به مردم کذب نگویند. با ماژیک روی تخته هم می نویسد: «وعده های کذب مسئولین مملکت، منشأ تمامی مشکلات کشور».

هنگامی تخته و ماژیک را برای نوشتن خواسته اش از مسئولین می دهیم، همه حرفش دو کلمه هست: «بیکاری و مسکن».

« «زهرا محقق» ۲۰ ساله هست، و ریشه اغلب معضلات امروز کشور من جمله اعتیاد جوانان، بالا رفتن سن ازدواج و معضلات فرهنگی در جامعه را نیز در بیکاری می داند و در اظهار خواسته اش از مسئولین می نویسد: «شغل مناسب برای جلوگیری از رفتن جوانان به سمت اعتیاد…»

 «»  «حسن بنائیان» ۲۶ ساله جوان دیگری هست که دعوت ما را برای اظهار کرد وگو می پذیرد و هنگامی از او می خواهیم که مشکلات حقیقی و مطالباتش را خطاب به مسئولین اظهار کند می گوید: «به خدا قسم چند سال هست که نامزد کرده ام اما چون کار و شغل شایسته ای ندارم هنوز قادر نبوده ایم ازدواج کنیم.»

 «»  «سحر شیرافکن» با وجود اینکه شاغل هست اما شغلی که امروز دارد، آن چیزی نیست که دوست داشته باشد، می گوید کار خوبی ندارد و مطالبات حقیقی اش از مسئولین را اینچنین شرح می کند: «رسیدگی به کار و مسکن جوانان، دادن وام مناسب».

 «  «فائزه صفرپوریان زمانی» هم عمده مشکلات گریبان گیر جوان کشور را در نبود شغل مناسب و بیکاری می داند و خطاب به مسئولین کشور از مشکلات حقیقی و دغدغه های امروز هم نسلانش این گونه می نویسد: «بیکاری جوانان، اعتیاد جوانان، امنیت شغلی و بیمه برای جوانان».

نتیجه اظهار کرد وگوی ما با چندین جوان نسل امروزی دیگر هم همین بود تقریبا همه آنان اشتغال، مسکن و طبعا مبحث ازدواج را من جمله مهمترین دغدغه ها و مطالبات حقیقی خود از مسئولین عنوان می کردند، مطالباتی که هیچ سنخیتی با آنچه که بعضی مسئولین اجرایی کشور به عنوان خواست جوانان داد می زنند ندارد.

پشت به سونامی بیکاری  سوار بر خیز برجام و تلگرام!

.. بیکاری یک سونامی پرخطر است».

برجام بازی و تلگرام بازی اگر از باب سرگرم کردن مردم مناسب باشد، طفره از مسیولیت دولت در تامین اشتغال و ازدواج و مسکن جوانان هست. چرا؟!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری