0:23:01 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جزئیاتی از تخلف میلیاردی در وزارت نفت
هدایت‌الله خادمی نایب ریاست اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، اظهار کرد:این شخص بعد از مشخص گردیدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور‌های همسایه و از آنجا به کانادا رفته

هدایت‌الله خادمی نایب ریاست اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، اظهار کرد:این شخص بعد از مشخص گردیدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور‌های همسایه و از آنجا به کانادا رفته هست.

وی با اظهار اینکه مشخص شده که 15 میلیون دلار بعلاوه 60 میلیارد تومان در حساب اکتشاف وجود ندارد، اضافه کرد:چک‌های ذی ربط به مدیریت اکتشاف برای وصول به بانک ارجاع می‌شده که مسئولین بانک به مسئولین مدیریت اکتشاف اعلام می‌کنند که به سبب نبود منابع  حساب‌های مدیریت اکتشاف مسدود می‌شود.

زیادتر بخوانید:

سوءاستفاده 100 میلیارد تومانی در شرکت ملی نفت

نایب ریاست کمیسیون انرژی مجلس دنبال کرد: بعد از باخبر شدن مسئولین مدیریت اکتشاف از این مبحث، به سراغ حسابرس مدیریت اکتشاف رفته که متوجه می‌شوند وی از کشور متواری شده هست.

خادمی با اظهار اینکه نباید اشخاص 2 تابعیتی در مناصب حساس وظیفه ای دارا باشند گفت:این شخص که تابعیت کانادا را داشته تقریباً نفر دوم مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت بوده هست.

وی تأکید کرد:بعد از ارزیابی و تهیه گزارش از سوی نهاد‌های قضائی و اطلاعاتی کمیسیون انرژی نیز به این مساله ورود کرده و با دعوت از مسئولین شرکت نفت و اکتشاف این مبحث را ارزیابی می کنند.

نایب ریاست اول کمیسیون انرژی مجلس با اظهار اینکه مسئولین مدیریت اکتشاف در این زمینه ضعیف عمل کرده‌اند،گفت:طبق معمول سندهای مالی دست کم 2 امضا می باشند بنابراین یکی از امضا‌ها را این شخص انجام می‌داده هست امضا دیگر چه طور انجام می‌شده؟آیاجعل می شده؟ این مسائل باید ارزیابی گردد.

نماینده ایذه در مجلس با اظهار اینکه بنابراین این وضع نشان دهنده این هست که این رخدادهای به طور سازمان یافته رخ می‌داده و مسئولین مدیریت اکتشاف باید زودتر متوجه این سوء استفاده و تخلف می شدند، دنبال کرد:علاوه بر این این وضع حاکی این هست که سوء استفاه طی چند سال گذشته نیز وجود داشته و اگر بانک به سبب کم بودن مراجع به مسئولین مدیریت اکتشاف اعلام نمی‌کردند این روند ادامه پیدا می‌کرده هست.

انتهای‌ پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری