0:27:01 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود 3 دستگاه با اهمیت به مبحث “امنیت اقتصادی”
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن صیقلی کارشناس سرمایه گذاری اقتصادی اظهار کرد: امنیت در ابعاد موضوعات متفاوت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی درنظر گرفته می گردد و یکی از مسائلی هست که از جانب دولت و حاکمیت به مردم عرضه می گردد. وی اضافه کرد: امنیت و تندرستی اقتصادی دو

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن صیقلی کارشناس سرمایه گذاری اقتصادی اظهار کرد: امنیت در ابعاد موضوعات متفاوت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی درنظر گرفته می گردد و یکی از مسائلی هست که از جانب دولت و حاکمیت به مردم عرضه می گردد.

وی اضافه کرد: امنیت و تندرستی اقتصادی دو بال رشد و توسعه اقتصادی می باشند. با توجه به اینکه ضریب امنیتی بالا در اقتصاد توان دارد به عنوان یک پیشران در موضوعات سیاسی به ما مساعدت کند بنابراین امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری نیز توان دارد پایه های نظام سیاسی را مستحکم کند.

این کارشناس سرمایه گذاری اقتصادی اظهار کرد: ارکان امنیت اقتصاد، به سه دسته امنیت سرمایه گذاری، امنیت اشتغال و درآمد و امنیت سرمایه و ضمانت حقوق مالکیت معنوی تقسیم بندی می گردد.

صیقلی در مورد سیاست های کلی امنیت اقتصادی و کارهای تأکید کرد: در مورد امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در شورای امنیت ملی، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و حوزه های متولی بحث هایی صورت گرفته و گزارشهایی در مرکز پژوهش های مجلس عرضه شده هست.

وی دنبال کرد: کوشش بر این هست که فرهنگ سرمایه گذاری در کشور بالا بردن پیدا نماید که قاعدتا پیش زمینه فرهنگ سرمایه گذاری نحوه احترام به قراردادهای داخلی و بین المللی هست که باید در آنان مواردی را لحاظ بکنیم که اگر نوساناتی در بازارهای ایران و دنیا رخ داد بتوانیم طبق قرارداد این مبحث را پیگیری کنیم.

صیقلی با اشاره به اینکه یکی از مورد ها با اهمیت خطر ملی هست، اضافه کرد: سالیانه میزان خطر در کشور اندازه گیری می گردد و مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز پژوهش های مجلس و بانک مرکزی مولفه های خطر ملی من جمله خطر سیاسی، خطر سیاست گذاری اقتصادی و ساختار نقدینگی را اندازه گیری می کنند.

کارشناس سرمایه گذاری اقتصادی اظهار کرد: با توجه به اینکه امنیت اشتغال و درآمد زیرپایه تمامی موضوعات مذکور، هست بنابراین اشتغال و درآمد به یکی از مسائل با اهمیت امنیت ملی مبدل شده زیرا وقتی که اشخاص بیکار باشند همه موارد دیگر نیز بر دوش آنان قرار می گیرد.

ما مقررات زیادی در کشور داریم اما تقریبا در اجرایی کردن آنان دچار مشکل هستیم و تقریبا زیادی از آنان عملیاتی نشده هست.

صیقلی با اظهار اینک عدم ثبات در اجرای مقررات داریم، اظهار کرد: برای اینکه فرهنگ و زمینه های سرمایه گذاری را در بین متولیان اقتصادی، صنعتگران و افرادی که نگاه به تولید دارند ایجاد کنیم باید گام به گام دولت این موضوعات را تعلیم بدهد و چارچوب ها را معین کند که در این صورت سرمایه گذار راه خودش را پیدا خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری