0:30:07 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
“امنیت اقتصادی” یعنی تامین معیشت مردم
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هادی ثروتی دربرنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفتگو درباره "الزامات امنیت اقتصادی"، اظهار کرد: دولت ها در راستای اغراض و منفعت های ملی گام بر می دارند و برای تامین این مورد ها استراتژی امنیت ملی را می نویسند که این مبحث مجموعه ای

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، هادی ثروتی دربرنامه "گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفتگو درباره "الزامات امنیت اقتصادی"، اظهار کرد: دولت ها در راستای اغراض و منفعت های ملی گام بر می دارند و برای تامین این مورد ها استراتژی امنیت ملی را می نویسند که این مبحث مجموعه ای از سیاست های اقتصادی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی هست.

وی اضافه کرد: وقتی که در مورد امنیت اقتصادی حرف می زنیم در حقیقت قسمتی از امنیت جامعه در یک کشور مورد بحث قرار می گیرد که این امنیت در سطوح بیگانه، داخلی و مقوله های متفاوت موردنظر هست.

این مدرس دانشگاه گفته بود: کشوری که درصدد تشریح منفعت های ملی خودش هست و هدفگذاریهایش را در سطح ملی تصریح کند مجموعه استراتژی امنیت ملی را که امنیت اقتصادی زیر مجموعه ای از آن است تدوین می کند.

ثروتی دنبال کرد: میزان محافظت و بالا بردن سطح زندگی مردم در تامین معیشت در ابعاد داخلی و بیگانه را امنیت اقتصادی می نامیم.

وی اظهار کرد: در حقیقت آنچه باعث شده هست که ما در شاخص های امنیت اقتصادی به وضوح عمل نکنیم ذی ربط به سطح افرادی می‌شود که در این مبحث نظارت دارند تمام مجموعه های نظام با این مساله درگیر می باشند اما مجموعه اداری و نهادهایی مثل مجلس باید در این مورد به صورت نهادینه و تثبیتی برخورد نمایند.

این مدرس دانشگاه تأکید کرد: در مقوله اقتصادی به سبب اینکه زیرساخت های ما دچار ایراد و اشکال می باشند در حال حاضر در بحث تولید، توزیع و استفاده مشکل داریم و هدف گذاری اقتصادی ما در بحث داخلی و بیگانه معلوم نیست.

ثروتی اضافه کرد: ما انواع سیاست های توسعه اقتصادی را تجربه نموده ایم و دولت هایی که پس از جنگ در طی سه دهه موخر بر سر کار آمده اند آنطور که باید در راستای اقتصادی و اجرای مقررات به خوبی عمل نکرده اند.

وی با اظهار اینکه اساس زیرساخت توسعه اقتصادی ما معلوم نیست، اظهار کرد: معلوم نیست که دولت نسبت به اقتصاد نگاه لیبرالی دارد یا نگاه اسلامی.

این مدرس دانشگاه تأکید کرد: در حال حاضر اظهار می گردد که ما در ریل اقتصادی خوبی در حال حرکت هستیم باید اظهار کرد که آیا در بحث اشتغال، بیکاری، تورم، ارز و مواردی مثل خودکفایی و بهداشت و معالجه در مسیر درستی در حال حرکت هستیم اگر این طور هست به چه سبب مردم روز به روز فقیرتر می گردند.

ثروتی گفته بود: امنیت اقتصادی تنها با اصلاح زیرساخت ها میسر می گردد و اگر می خواهیم ثبات اقتصادی دارا باشیم مطمئنا باید نابسامانی در حوزه های متفاوت اعم از اقتصادی واجتماعی را حل و فصل کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری