0:42:00 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرسوده کاران بازیگری در جشنواره فیلم فجر
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از ایسنا، «امپراطور جهنم» پرویز شیخ طادی جدا از حاشیه هایی که برای حضور خودش در جشنواره فجر از سال گذشته تاحالا داشته سال کنونی با حضور یکی از بازیگران قدیمی سینما همراه هست. علی نصیریان که تابستان سال کنونی شب های بسیاری را در سالن کلیدی تئاتر

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از ایسنا، «امپراطور جهنم» پرویز شیخ طادی جدا از حاشیه هایی که برای حضور خودش در جشنواره فجر از سال گذشته تاحالا داشته سال کنونی با حضور یکی از بازیگران قدیمی سینما همراه هست.

علی نصیریان که تابستان سال کنونی شب های بسیاری را در سالن کلیدی تئاتر شهر با نمایش «اعتراف» به کارگردانی شهاب حسینی میزبان علاقه مندان بود، در جشنواره فجر فیلم «امپراطور جهنم» را دارد.

او سه سال قبل فیلم «ایران برگر» مسعود جعفری جوزانی در جشنواره داشت ولی علی رغم فیلم های متعددی که در طول این سال ها بازی کرده تاحالا سیمرغ بلورین بازیگری را از جشنواره فجر نگرفته هست.

بازیگر فیلم های «بوی پیراهن یوسف»، «ناخدا خورشید»، «گاو»، «دیوانه ای از قفس پرید»، «پستچی سه بار در نمی زند» و.. در مشارکت دیگری با شیخ طادی در فیلم «امپراطور جهنم» بازی کرده و قبل از این هم در «شکارچی شنبه» این کارگردان که سال کنونی برای اکتساب دومین سیمرغ خوب ترین کارگردانی در بخش سودای سیمرغ رقابت می کند، حضور داشته هست.

البته این دو فیلم شباهت هایی به لحاظ مبحث با یکدیگر دارند و به اتفاقات خاورمیانه و اتفاقات تروریستی و داعش اشاره می کنند.

دیگر بازیگر فرسوده کار سال کنونی جشنواره، داریوش ارجمند هست که در سال های گذشته زیادتر در سریال های تلویزیونی بازی کرده هست.

بازیگر فیلم های «ناخدا خورشید»، «سگ کشی»، «آدم برفی»، «ناصرالدین پادشاه آکتور سینما»، «کشتی آنجلیکا» و «اعتراض» تاحالا دو مرتبه پیروز سیمرغ بلورین جشنواره در نقش اول و مکمل برای فیلم های «ناخدا خورشید» و «سگ کشی» شده و چند دیگربار هم کاندیدای دریافت پاداش شده هست.

اکبر عبدی هم یکی دیگر از بازیگران قدیمی سینمای ایران هست که در دهه گذشته گاهی با سالی بیشتر از سه فیلم حضور پررنگی در سینما داشته و سال کنونی با فیلم «سوءتفاهم» احمدرضا معتمدی در جشنواره حاضر می گردد.

وی که این روزها فیلم «عشقولانس» را هم بر پرده سینماها دارد، در جشنواره فیلم فجر دو بار پاداش خوب ترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم های «مادر» و «خوابم می آد» گرفته هست.

بازیگر فیلم های «هنرپیشه»، «اجاره نشین ها»، «دزد عروسک ها»، «سفر جادویی»، «ناصرالدین پادشاه آکتور سینما»، «دلشدگان، «آدم برفی» و «روز فرشته» در فیلم های اخیرش خیلی کم مجال تکرار نقش های ماندگاری که قبل از این خلق کرده بود را داشته  و در فیلم جدید معتمدی هم با مریلا زارعی، کامبیز دیربار و پژمان جمشیدی همبازی بوده هست.

جمشید هاشم پور نیز من جمله بازیگرانی  هست که خیلی از علاقه مندان به سینما نقش های خاطره انگیزی را از او به یاد دارند و سال کنونی در دو فیلم «دارکوب» و «هایلایت» بازی وی را در جشنواره شاهد هستیم.

او که سال گذشته فیلم «انزوا» را در جشنواره فیلم فجر داشت و چند ماه قبل هم فیلم «ملی و راه های نرفته اش» تهمینه میلانی را روی پرده داشت، در دوره های موخر جشنواره فیلم های «من دیه گو مارادونا نیستم» و «هیس دخترها داد نمی زنند» را به نمایش گذاشت.

انتهای پیام

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری