0:43:01 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک روانشناس:
نوع اظهار خبر ها بر روی تندرستی روانی تاثیر می گذارد/ برای رشد عاطفی جامعه به تولید خبر ها مثبت پرداخت کنیم
ولایت‌الله درویشی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، ، در مورد تأثیر خبر ها بر روی اشخاص جامعه، اظهار کرد: تمام خبر ها و واژگان پیام‌هایی که به ما می‌رسند به دو دسته تقسیم می‌شوند که یک دسته این پیام‌ها بر روی بیوشیمی مغزمان اثر منفی داشته و ترکیبات بیوشیمی مغز

ولایت‌الله درویشی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، ، در مورد تأثیر خبر ها بر روی اشخاص جامعه، اظهار کرد: تمام خبر ها و واژگان پیام‌هایی که به ما می‌رسند به دو دسته تقسیم می‌شوند که یک دسته این پیام‌ها بر روی بیوشیمی مغزمان اثر منفی داشته و ترکیبات بیوشیمی مغز را در جهت سستی و انزوای روانی تحریک می‌کنند اما بعضی از خبر ها باعث شعف و شادمانی و ایجاد ترکیبات مثبت بر روی بیوشیمی مغز می‌شود که مغز تولید مواد آرامش‌بخش کرده و یکی از خوب ترین راه‌های تأمین بهداشت روانی هست.

این روانشناس با اشاره به اینکه شنیدن خبرهای خوب باعث تلقین مثبت در اشخاص می‌شود، گفت: خبر خوب خبری هست که باعث انبساط روانی گردد و این مسأله باعث تقویت اعتماد اجتماعی و اعتماد بین فردی شده و بر روی ضمیر اشخاص تأثیر می‌گذارد. 

 وی با اظهار اینکه تولید خبرهای ناخوشایند از سوی رسانه‌ها و اشخاص دارای تریبون اگر به طور منفی باشد باعث یأس روانی می‌شود، اظهار کرد: این مسأله برای بهداشت روانی جامعه مضر هست.

 

 این روانشناس گفت: نوع اظهار خبر هم می‌تواند تأثیر بگذارد چون که در مغز ما منطقه‌ای با اسم ALS وجود دارد که تحت تأثیر واژگان و خبر ها قرار می‌گیرد و همانندسازی می‌کند. این منطقه ترکیبات بیوشیمی مغز را جهت می‌دهد. 

 وی تأکید کرد: اگر در پی افزایش نوع‌دوستی و رشد عواطف مثبت در جامعه هستیم باید از طریق تولید خبرهای مثبت در رسانه‌ها به تلقین مثبت به جامعه پرداخت کنیم.

درویشی تلقین را یک علم عنوان نمود و اظهار کرد: این علم عبارت هست از جملات تأکیدی مثبت که از مرکز سلسله اعصاب ارادی و از ضمیر خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه جابه جا می‌شود.

به گفته این روانشناس، دانشی در دنیا به اسم برنامه‌ریزی عصبی کلامی وجود دارد که تمام سعادت، شادمانی، نشاط و انرژی فرد را تحت تأثیر کلمات مثبت می‌داند.  

 درویشی دنبال کرد: این کلمات مثبت بر مغز، سامانه عصبی و ضمیر ناخودآگاه تأثیر می‌گذارد و باعث آرامش فرد می‌شود و خاصیت تقویت‌کننده عصب و سر انجام شفادهندگی دارد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری