0:54:01 - سه شنبه 16 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتراض وسیع یونانی ها به استمرار سیاست ریاضت اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از بامداد سه شنبه ایرنا ، شهروندان یونانی که روز دوشنبه در اعتصاب سراسری شرکت کرده بودند، درحالیکه پارلمان این کشور درباره خواسته های وام دهندگان و شرایط صادر کردن مجوز برای برگزاری تظاهرات تصمیم گیری می کرد، خواستار عدم رای مثبت به خواسته های وام دهندگان گردیدند.طبق

به گزارش پایگاه خبری اعجوبه به نقل از بامداد سه شنبه ایرنا ، شهروندان یونانی که روز دوشنبه در اعتصاب سراسری شرکت کرده بودند، درحالیکه پارلمان این کشور درباره خواسته های وام دهندگان و شرایط صادر کردن مجوز برای برگزاری تظاهرات تصمیم گیری می کرد، خواستار عدم رای مثبت به خواسته های وام دهندگان گردیدند.
طبق این گزارش ، حین این تظاهرات عده ای قصد ورود به صحن پارلمان یونان را داشتند که با اقدام نیروهای امنیتی مستقر دراطراف ساختمان مجلس روبه رو گردیدند و درگیری های شدیدی بین معترضان و نیروهای امنیتی انجام شد.

معترضان به خواسته های وام دهندگان و معیت دولت چپگرای یونان با آنها مبنی بر ادامه و تشدید سیاست ریاضت اقتصادی، ساعتی قبل با تجمع در میادین شهر آتن و با سردادن شعارهایی همچون’ دست از اتحادیه کارگری و کارمندی بردارید’، ‘ به سیاست ریاضت اقتصادی خاتمه دهید’،’ وهمراهی با وام دهندگان کشور را به نابود شدن و مردم را بسوی فقر سوق می دهد’ از نمایندگان پارلمان خواستند که به طرح قانونی خواسته های وام دهندگان رای منفی دهند.
بعد از بحث و تبادل نظر جنجال برانگیز در پارلمان یونان دقیقه هایی پیش طرح قانونی شدن خواسته های وام دهندگان و محدویت برگزاری تظاهرات با رای مثبت 155 نماینده و رای منفی 154 تن به تصویب پارلمان این کشور رسید.
پارلمان یونان دارای 300 نماینده هست که طبق معمول اکثریت نمایندگان به حزب حاکم تعلق دارند.
اعتصاب شبانه روزی ای که از صبح روز دوشنبه در سراسر یونان برگزار شده بود ، روز دوشنبه برای شهروندان این کشور مشکلاتی ایجاد و سامانه اداری این کشور به دلیل حضور تمامی کارکنان ادارات دولتی، خطوط وسایلی نقلیه عمومی و عده ای از شرکت های خصوصی، کاملاً فلج شده بود. علاوه بر این تعداد بسیاری از پروازهای این کشور کنسل گردید.
شبد**اروپام**462**1010
انتشار:حسن معظمی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصاویر خبری